L-SİSTEİN/CYSTEINE

Sistein proteinleri oluşturan 20 temel aminoasitten biridir. Yan zincirinde içinde kükürt bulunan bir tiyol grubu içerir. Diğer birçok aminoasitte olduğu gibi bu aminoasitin de hem L- hem de D- izomeri vardır. Ancak aktif olan, diğer bir deyişle doğada var olan izomeri L- Sistein’dir.
Formül: C3H7NO2S
Molar kütle: 121,16 g/mol
IUPAC numarası: Cysteine
Erime noktası: 240 °C
Molekül kütlesi: 121,16 g·mol−1
İçinde çözündüğü madde: Su, Asetik Asit

Adsız.png

Vitamin E Asetat %50 (Toz/Powder)

E vitamini asetat olarak da bilinen a-Tokoferil asetat, E vitamininin sentetik bir formudur. Asetik asit ve a-tokoferolün esteridir. Formül: C31H52O3 Molar kütle: 472,743 g/mol

e vt.JPG

Bakır Sülfat Pentahidrat/Cupper Sulphate Pentahydrate

Küprik sülfat ya da bakır sülfat olarak da denilen Bakır(II) sülfat, kimyasal formülü CuSO4 olan bir kimyasal bileşiktir. Bu tuzun hidrasyon derecelerine bağlı olarak bir dizi farklı bileşikleri mevcuttur.Susuz formu soluk yeşil ya da grimsi beyaz bir toz olmasına karşın en çok bilinen pentahidrat (CuSO4•5H2O) formu, parlak mavi renktedir. Çok az miktardaki CuSO4•5H2O çevreye çok zehirlidir, gözleri ve cildi tahriş eder ve yutulduğunda zararlı da olabilir. Oktahedral moleküler
geometriye ve paramanyetik özelliğe sahip olan bakır(II) sülfat ekzotermik olarak suda çözünürek [Cu(H2O)6]2+ kompleksini oluşturur. Bakır(II) sülfat "mavi vitriyol", "göztaşı" ve "göktaşı" olarak da bilinmektedir. Formül: CuSO4.5H2O Molar kütle: 249,68 g/mol Kaynama noktası: 330 °C

BAKIR SÜLFATT.JPG

Hidrolize Kolajen

Hidrolize kolajen, doğada sadece insan ve hayvanların vücudundan bulunan bir protein türü olan kolajenin bir formudur ve vücuda kolajen takviyesi yapma amacıyla kullanılmaktadır.

Hidrolize Kolajen.png

At Kuyruğu Bitkisi Ekstraktı/Horsetail Extract (Equisetum hyemale)

At kuyruğu bitkisi ödem atma, saç dökülmesi, idrar yolu enfeksiyonları ve yara iyileşmesi için kullanılan bir bitkidir.

at kuyrguu.JPG

Bakır Sülfat Anhidroz
Küprik

Küprik sülfat ya da bakır sülfat olarak da denilen Bakır(II) sülfat, kimyasal formülü CuSO4 olan bir kimyasal bileşiktir. Bu tuzun hidrasyon derecelerine bağlı olarak bir dizi farklı bileşikleri mevcuttur.Susuz formu soluk yeşil ya da grimsi beyaz bir toz olmasına karşın en çok bilinen pentahidrat (CuSO4•5H2O) formu, parlak mavi renktedir. Çok az miktardaki CuSO4•5H2O çevreye çok zehirlidir, gözleri ve cildi tahriş eder ve yutulduğunda zararlı da olabilir. Oktahedral moleküler geometriye ve paramanyetik özelliğe sahip olan bakır(II) sülfat ekzotermik olarak suda çözünürek [Cu(H2O)6]2+ kompleksini oluşturur. Bakır(II) sülfat "mavi vitriyol", "göztaşı" ve "göktaşı" olarak da bilinmektedir.

copper-sulphate-anhydrous-cuso4-5h2o.png

Aerosil Silikondioksit

Amorf ince kristalin toz olan silikon dioksit; ilaç sanayinde tablet yapımında, endüstride ise yüksek dayanıklılığa sahip boyaların yapımında kullanılmaktadır. Kendi ağırlığının %120 si kadar nem çekme özelliğine sahiptir. Bu özelliği sebebi ile bazı toz karışım ürünlerde nem tutucu ve topaklanmayı önleyici ajan olarak kullanılmaktadır.

AİROSİL.jpg

Tip II Kolajen

Vücudumuz için en önemli protein türlerinden biri tip 2 kolajendir. Bu protein türünün birçok faydası vardır;
Cilt ve tırnak sorunları yaşayanlar için tip 2 kolajen problemleri ortadan kaldırmada son derece etkilidir.
Tip 2 kolajen kıkırdak dokularında bulunan toplam proteinin %55 kadarını meydana getiriyor. Eklem kıkırdak dokularında ise toplam proteinin %90’ı kadar tip 2 kolajen bulunuyor.
Sırt, boyun, çene gibi eklem bölgelerinin desteklenmesinde tip 2 kolajen etkili bir proteindir.
Tip 2 kolajen her yaşta sağlıklı bir yaşam için gerekli olan bir protein türüdür.
Romatizmal hastalıkların ortadan kaldırılmasında tip 2 kolajen kullanılabilir.
Oral olarak kullanılan tip 2 kolajen sayesinde ciltte kolajen ve hiyalüronik asit sentezi artmaktadır.
İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan eklem ağrılarının tedavisinde etkilidir.

TİP2 Kolajen.webp
AHMETAYDIN_Çalışma Yüzeyi 1.png